Opublikowano:

Co jeść podczas grypy żołądkowej

Czego unikać podczas grypy żołądkowej?

Kluczem do przyspieszenia rekonwalescencji w przypadku grypy żołądkowej jest odcięcie wirusowi pożywienia - aby się nie namnażał.

Należy wyeliminować cukry proste - słodycze, słodzone napoje a cukry także złożone - zmniejszyć spożycie owoców w szczególności surowych, których trawienie nie będzie stabilizowało nam jelit.

Musimy oczywiście podczas choroby zapewnić organizmowi minimalna konieczną dostawę węglowodanów, jednak w tym czasie powinny być to produkty wyposażone oprócz węglowodanów również w błonnik.

Wiadomo czego unikać, jednak czy istnieje sposób aby za pomocą jedzenia przyspieszyć wychodzenie z grypy żołądkowej?

Co jeść podczas grypy żołądkowej?

Wspomniany wcześniej błonnik pomoże w wymieceniu zalegających w przewodzie pokarmowym resztek, a jak wiadomo podczas przechodzenia grypy żołądkowej trawienie jest upośledzone. Razem z resztkami błonnik wymiecie także panoszące się wirusy.

Aby dopełnić ten proces należy pozbyć się także zalegającego w jelitach śluzu, w którym namnażają się rota wirusy. Jednym z pokarmów idealnie osuszającym - odśluzowującym nasz organizm, nie tylko przy grypie żołądkowej, ale przy każdym schorzeniu, któremu towarzyszy nadmierne namnażanie się śluzu np. wszelkiego rodzaju katary i problemy górnych dróg oddechowych, jest proso = jagło.

Jaglanka

Jaglanka jest w takim stopniu zdrowa, że rzetelnie ugotowana kasza będzie udanym posiłkiem z dowolnym dodatkiem: na słodko czy na wytrawnie. Większa porcja - po wystudzeniu ugotowaną kaszę mamy możność przechować w lodówce na kolejny, ekspresowy posiłek.

Jaglanka z bananem

Jak ugotować kaszę jaglaną?

Najlepszy przepis na gotowanie jaglanki wraz z instrukcją jak sprawdzić, cz kasza jaglana jest faktycznie świeża znajdziemy tutaj: https://www.kulinarne.net/nasze-ulubione-przepisy/jaglanka-z-maslem-orzechowym/.

Podstawa -

300 ml wrzącej wody

100 g kaszy

sól

po 15 minutach na wolnym ogniu wilgoć wchłonie się i uzyskamy prawie sypką kaszę gotową do spożycia.